KYTIČKY PRO SENIORY

Kytičky pro seniory

Už potřetí se Mateřská škola Jana Maluchy 105, Ostrava – Dubina dohodla s Centrem sociálních služeb Jih na spolupráci a přinesli našim klientům malé překvapení – kytičku v květináči. Za všechny naše uživatele malým zahradníkům děkujeme a přejeme jim krásné léto a prázdniny plné dobrodružství  :-)

A jak to všechno bylo očima autorů?

" Na čtvrtek 17. 6. 2021 nám paní učitelky Eva a Silva připravily krásné dopoledne plné kytiček, hlíny a zahradnického nářadí. Vše mohly zakoupit z projektu „Šikulíkův rok“, který je zaměřen na rozvoj polytechnických dovedností dětí a je garantován Statutárním městem Ostrava.

Dopoledne jsme si mohli s dětmi nejen vyzkoušet nové zahradnické nářadí, ale zároveň jsme získali i nové poznatky o jejich využití. Blíže jsme poznali motyčku, hrábě, sázecí kolík, ale také „kolečka“.

Společně jsme osázeli vyvýšené záhony, které jsou umístěny na školní zahradě naší školky.   A protože jsme chtěli udělat radost i klientům – babičkám a dědečkům z našeho Domova s pečovatelskou službou – vzali jsme si malé květináčky, nazdobili jsme je lýkem a tavnou pistolí k nim přitavili i látkové kytičky. A pak již stačilo květináče naplnit hlínou a s láskou zasadit malé sazenice různých zahradních květin. V úterý následujícího týdne jsme milé dárečky odvezli do Domova.

Věříme, že kytičky udělají všem radost a již přemýšlíme, co pro naše „starší kamarády“ z Domova vymyslíme příště.                                  

Děti a pedagogové z Mateřské školy Jana Maluchy 105, Ostrava - Dubina "

    

 

 

Zpět na aktuality

Nahoru